14 ماده‌ی غذایی برای راندن سموم از بدن | تغذیه سالم

14 ماده غذایی واسه روندن سموم از بدن

بدن ما جای ویتامینا و آنتی اکسیدانا هستش تا سالم و به دور از هر نوع مریضی باشه. وقتی بدن پر از سموم و توکسینا می شه نتیجه ای جز خستگی، زودرنجی، بی خوابی، مشکلات گوارشی و چیزای دیگه ای به جز اینا نداره.

 

گندم مشکی

بر خلاف گندم یا جو دو سر، گندم مشکی گلوتن نداره. به خاطر همین هم زود هضمه و خطر نفخ و گاز معده هم ایجاد نمی کنه. شاخص گلیسمی این نوع گندم پایین بوده و به خاطر همین نمی ذاره گلوسیدهایش به صورت چرب در ناحیه دور شکم تجمع پیدا کنن.

 

سیب

سیب شامل فیبری به نام پکتینه. این فیبر باعث دفع توکسینا یا همون سموم بدن می شه. به خاطر همین هم به کاهش وزن و هضم غذا کمک می کنه. علاوه بر پکتین، فیبرهای محلول در آب دیگری هم در سیب هست که در معده حجیم می شن و اینطوری احساس سیری ایجاد می کنن. پیشنهاد می کنیم اگه می خواید غذای بیرون بخورین 20 دقیقه قبل از اون یه عدد سیب بخورین. هم اینکه باید بدونین که فیبرهای موجود در سیب باعث کاهش کلسترول بد خون می شه. از اونجایی هم که فیبرها باعث دفع راحت می شه توکسینا به همراه مدفوع از بدن خارج می شن.

 

آرتیشو

آرتیشو باعث ترشح صفرا و دفع اون از راه روده ها می شه. به خاطر همین آدمایی که از مشکلات گوارشی مانند نفخ و گاز معده رنج می برن می تونن از این ماده غذایی استفاده کنن. آرتیشو یه ماده ادرار آور فوق العاده س که باعث دفع توکسینا و سموم بدن می شه و از کبد مراقبت می کنه.

 

توفو

توفو همون پنیر سویا هستش. این ماده غذایی پر از پروتئینای گیاهی هستش و باعث ایجاد احساس سیری زودتر از موعد معمولی می شه. از این گذشته توفو به هضم غذا کمک می کنه و باعث می شه که بدن از شر توکسینا راحت شه. توفو کم چربه و می تونه جانشین مناسبی واسه پروتئینای حیوونی مانند گوشت گاو شه.

سیر شامل خواص ضدکلسترولی بوده و سموم بدن رو دفع می کنه. سیر خام و له شده خواص بیشتری داره. اگه سیر باعث اذیت شدن معده تون می شه هم تلاش کنین به مقدار خیلی کم از اون بخورین و خودتون رو از خواص خیلی زیاد اون محروم نسازید

آلو خشک

آلو خشک شامل ترکیباتیه که اثرات عجیبی دارن: از یه طرف اسید تارتریک اون یه ملین طبیعی است و از طرف دیگه آنتی اکسیدانای موجود در اون خیلی راحت از پس مقابله با توکسینا بر میان.

هم اینکه باید بدونین که آلو خشک شامل ترکیباتیه که به انقباض روده ها کمک می کنه. به خاطر همین هم مواد زاید بدن خیلی راحت از راه مدفوع از بدن خارج می شه و اینطوری احتمال جذب دوباره سموم از بین میره.

 

آووکادو

بازم این میوه از ما بهتران! اما باید بدونین که آووکادو یه

منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • سموم بعضی از مواد غذایی,مثل جیوه و سرب
  • بعضی سموم در مواد غذایی که در واقع دلیل دلوالپسی هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *