14 نشانه خاموش سرطانی که قابل درمان است

: سرطان خون، سرطان بافتای سازنده خونه که مغز استخون و سیستم لنفاوی رو در بر می گیرد.

: 14 نشونه خاموش سرطانی که قابل درمانه

آکا ایران: این سرطان کشنده نیس و با در نظر گرفتن منشاء مریضی و انجام روشای نوین پیوند سلولهای ریشه ای 30 تا 40درصد بیماران درمون قطعی می شن.

سرطان خون با این حال می تونه علائم ظریف و عجیبی داشته باشه و شما باید به این مریضی مشکوک شید اگه هر کدوم از علائم زیر رو به مدت طولانی در خود مشاهده می کنین:

درد استخون: سلولای بدخیم در مغز استخون ساخته می شن، پس اگه دچار درد ناچیز تا شدید در استخوانا شدید به دکتر مراجعه کنین.

ورم غدد لنفاوی: گردن، زیر بغل، کشاله ران و مناطق دیگه بدن رو جهت پیدا کردن ورم قابل توجه، اما بدون درد غدد لنفاوی بررسی کنین. واسه غدد در طول یه عفونت طبیعیه که متورم شن، اما باقی موندن در این حالت و یا رشد روز به روز می تونه نشونه لوسمی و یا لنفوم باشه.

بثورات پوستی: لوسمی پوست یا بثورات، به وجود اومده به وسیله سندروم شیرین هستن که معمولا با سرطان خون در ارتباطه. لوسمی پوست تقریبا همیشه طوری انگار در زیر پوست تون یه توده قرار داره و این توده شروع به رشد می کنه و بعضی وقتا مثل پلاک می شه. از طرف دیگه، بثورات سندروم شیرین به نظر خشن و قرمز میان، درست مثل یه عکس العمل آلرژیک. با اینکه بثورات در تموم بیماریا از نظر خارش و اندازه مشترک هستن، اما راشای مربوط به سرطان خون روز به روز گسترش پیدا میکنن و رشد می کنن.

خستگی و ضعف: شایع ترین علامت شکلای جور واجور سرطان خونه و به دنبال کمبود گلبولای قرمز خون ایجاد می شه و ترکیبی از خستگیای جسمی رو به وجود می آورد. خستگی به وجود اومده به وسیله سرطان خون کم کم میل به خیلی بد تر شدن داره.

تنگی نفس: این علامت نتیجه کم خونی و یا در موارد نادر نتیجه وجود توده در قفسه سینه س. افراد گرفتار در این شرایط واسه تنفس دچار مشکل جدی می شن و ممکنه راه رفتن کوتاه مدت هم براشون زجرآور باشه. تنگی نفس هم اینکه می تونه در اثر سرطان ریه باشه.

کبودی خود به خودی و دراز مدت: کبودیای بدون دلیل ممکنه نشونه سرطان خون باشه. این کبودیا ممکنه در هر جای بدن وجود دارا باشن، اما بیشتر در پاها و دستا دیده می شن.

خونریزی غیرمعمول: خونریزی غیرعادی از بینی، لثه، روده، ریه و یا حتی سر ممکنه نشونه کمبود پلاکت و مشکلات بستن خون و نوع زیاد سرطان خون باشه.

لثه های متورم: معمولا یکی از مهمترین نشونه های دچار شدن به مریضی لوسمی حاده. لوسمی یه نوع سرطان خونه که باعث تولید عجیب و زیادتر از اندازه سلولای سفید خونی می شه.

احساس پف کردن: یکی از نشونه های نوع طولانی لوسمی، بزرگ شدن طحال است که ممکنه منتهی به کاهش اشتهای فرد گرفتار شه، چون به دلیل فشار وارده از سمت طحال به معده، فرد احساس سیری می کنه و مواد غذایی کمتری مصرف می کنه.

درد در قسمت بالایی سمت چپ شکم: بزرگ شدن طحال به وجود اومده به وسیله سرطان خون منتهی به درد شدید در شکم می شه. از اون جا که طحال در قسمت چپ و بالای شکم قرار گرفته، درد در این ناحیه احساس می شه.

تب یا لرز: بی قراری و لرز معمولا تو یه چهارم افراد گرفتار به لوسمی زیاد دیده می شن. در بیشتر موارد، تب تکراری درجه پایین نشونه عفونت و ضعف سیستم ایمنیه که ممکنه به وجود اومده به وسیله سرطان خون باشه.

تعریق شبونه: این نوع تعریق اون قدر زیاده که بستر فرد خیس می شه.

سردرد ضربان دار: این نشونه با اینکه عادی نیس، اما ممکنه نشونه کم خونی به وجود اومده به وسیله لوسمی و یا یه مشکل تهدید کننده زندگی مانند خونریزی سر باشه.

رنگ پریدگی شدید: رنگ پریدگی غیرمعمول ممکنه نشونه ای از کم خونی در نوع زیاد لوسمی و در بعضی شکلای جور واجور طولانی اون باشه.

 

منبع:readersdigest

 

.

منبع : migna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *