15 خاصیت زیبایی و درمانی گیاه ریحان (2) | تغذیه سالم

15 خاصیت زیبایی و درمانی گیاه ریحان (2)

ریحان گیاهی شناخته شده اس، و خواص زیادی واسه سلامتی ما داره. این گیاه ترکیب مهمی از داروهاییه که در طب آیورودا ساخته میشه و خیلی از کمپانیای تولید کننده اجناس بهداشتی و زیبایی شروع به به کار گیری عصاره ریحان در محصولاتشون کردن تا تاثیرشون رو بالا ببرن. اما اصلا به چه دلیل باید به سراغ اجناس شیمیایی بریم وقتی که برگ ریحان میتونه بهترین فواید رو برامون داشته باشه؟! در ادامه به روشای جور واجور واسه ترکیب این گیاه طبیعی اشاره میکنیم:

نابود کردن شوره سر

مقداری برگ ریحان رو با میوه آمله مخلوط کرده و این خمیر رو روی پوست سر بذارین. 30 دقیقه صبر کرده و بعد بشورین. این روش خونگی واسه درمان شوره سر عالی کار میکنه.

کنترل سطح کلسترول

سطح بالا کلسترول میتونه واسه بیماران قلبی کشنده باشه و ریحان واسه کاهش کلسترول موثره. وجود ویتامین C و آنتی اکسیدان ها باعث میشه ریحان همون چیزی باشه که واسه مراقبت از قلب در برابر رادیکالای آزاد لازمه.

15 خاصیت زیبایی و درمانی گیاه ریحان (2)

فواید و امتیازات عجیب گیاه ریحان

کاهش سطح اسیداوریک

مصرف منظم برگ ریحان همراه با عسل (صبحا) کلیه ها رو قوی کرده و سنگ کلیه رو نابود می کنه. هم اینکه به کنترل سطح اسیداوریک در کلیه ها کمک میکنه.

درمان سردرد

برگ ریحان رو با خمیر چوب صندل مخلوط کرده و روی پیشونی بذارین تا سردرد ضربان دار درمان بشه.

کنترل دیابت

مصرف ریحان به کنترل سطح قند خون کمک میکنه. پس هر صبح 4 تا 5 برگ ریحان بخورین.

باعث میشه سیگار رو ترک کنین

هر باری که میخواین سیگار بکشین، برگ ریحان بجوید. خواص آنتی اکسیدانی این گیاه باعث برعکس شدن صدماتی وارد شده به ریه ها میشه.

روشن کردن جای جوش

با برگ ریحان و یه کاسه آرد نخودچی یه خمیر درست کرده و اونو روی جوشا بذارین. اجازه بدین این خمیر خشک بشه و بعد با آب گرم بشورین.

درمان خارش پوست سر

با به کار گیری ریحان، چریش و گل بامیه یه خمیر درست کرده و روی پوست سر بذارین. اونو بعد از 15 دقیقه بشورین. هم اینکه روغن ریحان واسه قوی کردن موها فوق العاده س./ نوین زی

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *