15 درصد زوجهای جوان ایرانی نابارور می باشند

: 15 درصد زوجهای جوون ایرونی نابارور هستن

: به گزارش آکا ایران به نقل از سلامت نیوز : دبیر انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران با عنوان این مطلب که 13 تا 18 درصد زوجهای جوون کشور دچار نازایی هستن، اینجور گفت: حالا که دولت علاقمند به افزایش جمعیته، اول به فکر هزینه های دارویی و جراحی زوجهایی باشه که مشکل باروری دارن.

دکتر محمدرضا نوروزی در گفتگو با مهر اظهارداشت: طبق آمارهای جهانی، گسترش نازایی در دنیا 15 درصد زوجهای جوونه که این آمار در ایران بین 13 تا 18 درصد در مناطق جورواجور کشور فرق داره.ایشون با اعلام اینکه 50 درصد از دلیلای ناباروری مربوط به مردان و نیمی مربوط به زنونه، اضافه کرد: پس اگه در کشور هر سال یه میلیون ازدواج صورت بگیره، 15 درصد زوجها از مشکل نازایی رنج می برن.نایب رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور در ادامه با اشاره به پیشرفته های علم پزشکی واسه درمان نازایی، گفت: روشای پیشرفته دارویی و جراحی دلیل شده تا خیلی از زوجهای جوون نابارور بتونن بچه دار شن.

نوروزی تاکید کرد: حدود درصد از زوجهای نابارور که در حالت طبیعی امکان باروری ندارن، با به کار گیری روشای علم پزشکی شانس بچه دار شدن رو دارن. با اینکه در مرحله اول بارور نمی شن.دبیر انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران با اشاره به برنامه دولت واسه افزایش جمعیت کشور، گفت: حالا که دولت علاقمند به افزایش جمعیته، اول به فکر آدمایی باشه که مشکل باروری دارن اما توان مالی واسه پرداخت هزینه های درمان ندارن.

نوروزی با تاکید بر پوشش بیمه ای داروها و جراحیهای پیشرفته واسه درمان نازایی در کشور، اضافه کرد: اگه این هزینه ها به وسیله بیمه ها پوشش داده شه، علاقمندی زن و شوهر واسه بچه دار شدن بیشتر می شه.ایشون گفت: الان هیچ کدوم از خدمات دارویی و جراحی پیشرفته واسه درمان نازایی در کشور تحت پوشش بیمه نیس. تنها هزینه خدماتی مانن سونوگرافی و بعضی آزمایشها رو بیمه ها پرداخت می کنن.

جمع آوری: آکا ایران

جدیدترین مطالب آکا ایران رو از راه ایمیل خود دریافت کنین

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *